Pacjent, wiek 70+, utracił wszystkie włąsne zęby około 20 lat temu. Nieleczona w przeszłości wada zgryzu spowodowała powstanie specyficznych warunków anatomicznych – górna szczęka jest znacznie  mniejsza i węższa od dolnej. Przez to człowiek ten nigdy nie był w stanie używać tradycyjnej górnej protezy całkowitej.  Mimo wysiłków lekarzy i wielokrotnie powtarzanych prób pomocy pacjentowi dysproporcja wielkości bezzębnych dziąseł – wyrostków zębodołowych powodowała brak stabilności protezy.

Łączniki gojące na implantach. 

Zdecydowano o wykonaniu protez umocowanych  na implantach. Na zdjęciu widzimy łączniki gojące . W górnej szczęce sześć implantów AB dental, w dolnej cztery implanty OSSTEM.

Łączniki protetyczne na implantach. Elementy systemu Locator.

 

Ostateczne łączniki protetyczne zamontowane na implantach. Na łączniki w kolorze srebrnym pasują korony teleskopowe zamontowane w płycie protezy. Będą one stabilizować protezę – zapobiegać obrotom i przemieszczaniu się. Kolor złoty to elementy systemu Locator® – ten typ łącznika wraz z umieszczonymi w protezie zatrzaskami z tworzywa sztucznego utrzymuje ją na miejscu – powoduje, że uzupełnienie nie tylko nie wypada, ale wręcz trudno je zdjąć!

 Gotowe protezy w ustach. 

 

Gotowe protezy w ustach.

Górna proteza nie przykrywa podniebienia.

 

 

Górna proteza nie przykrywa podniebienia, jak ma to miejsce w tradycyjnych uzupełnieniach. Nie ma takiej potrzeby dzięki implantom utrzymującym ją na miejscu.Pacjent znacznie lepiej czuje smak potraw, znacznie mniej jest początkowych kłopotów z mówieniem.

 Efekt końcowy. 

 

Efekt końcowy: można jeść, mówić i uśmiechać się normalnie!