Przedstawiamy procedurę odbudowy zębów trzonowych – prawej dolnej szóstki i siódemki – przy pomocy koron porcelanowych osadzonych na implantach. Korony wykonano na podbudowie z tlenku cyrkonu w systemie Lava. Zniszczony ząb przedtrzonowy – prawą dolną piątkę – odbudowano na własnym korzeniu przy pomocy wkładu koronowo – korzeniowego i korony porcelanowej.

Śruby gojące na implantach w miejscu prawej dolnej szóstki i siódemki

 

 

 

Widzimy śruby gojące na implantach w miejscu prawej dolnej szóstki i siódemki. Korzeń prawej dolnej piątki opracowany pod wkład koronowo – korzeniowy.

Metalowy wkład koronowo - korzeniowy gotowy do zacementowaniaMetalowy wkład koronowo - korzeniowy gotowy do zacementowania
 Ta sama sytuacja na modelu gipsowym – widzimy gotowy do zacementowania, metalowy wkład koronowo – korzeniowy.
 Tytanowe łączniki protetyczneGotowe korony porcelanowe na modelu laboratoryjnym
Powierzchnia wewnętrzna koron 

Dalszy etap pracy. Widzimy gotowe korony porcelanowe na modelu laboratoryjnym. Proszę zwrócić uwagę na widoczną na dolnym zdjęciu powierzchnię wewnętrzną koron – konstrukcja z tlenku cyrkonu ma kolor i przezierność zbliżoną do zębów. Ze względu na duży zanik kości praca odtwarza nie tylko zęby, ale również dziąsło – stąd różowa porcelana wokół koron. Na prawym zdjęciu powyżej widoczne tytanowe łączniki protetyczne.

Łączniki protetyczne przykręcone do implantów 

 

 

Łączniki protetyczne przykręcone do implantów w ustach pacjenta. Na korzeniu piątki zacementowany wkład koronowo – korzeniowy.

 Korony porcelanowe Lava perfekcyjnie odtwarzają kształt i kolor i funkcję zębówKorony porcelanowe Lava perfekcyjnie odtwarzają kształt i kolor i funkcję zębów
 Gotowa praca osadzona w ustach. Korony porcelanowe Lava perfekcyjnie odtwarzają kształt i kolor, a przede wszystkim funkcję zębów.